Nakonec nejsem sám 4.

16. listopadu 2013 v 18:26 |  Nakonec nejsem sám
Už příšel ča, abych něco přidala. Hrozně vás zanedbávám, že ano?
Promiňte mi.

SHINee


"Už se probouzí!" vykřikl Minho. Líně otevírám oči. Sedí u mě kluci. Pomalu si prohlížím prostředí, kde se nacházím. Vedle je bílá prázdná postel. Kolem té mé sedí mí přátelé. Pohlédnu na svoji ruku. Jsem napojený na kapačku.
"Co... co se stalo?" nějak si to nemůžu vybavit.
"Uprostřed písničky jsi sebou sekl na zem." řekl mi Onew, který mi seděl u ruky s kapačkou.
"Prý velká psychická zátěž." doplnil JongHyun.
"Já si to ale nemyslím. Vždyť se ti to nestalo poprvé." přidal se i Taemin. Minho nic neříkal. Jen si nás prohlížel. Konkrétněji mě, Taemina a Onewa. Minho je velmi pozorný. Ale jak by tohle zjistil?
"Minho, co furt tak čučíš?" zeptal se Taemin.
"To nic." řekl a zadíval se na mě. Já si jeho pohledu všiml až když jsem přestal zírat na Taemina. Mrkl jsem na Onewa. Ten hleděl do peřin. Ani tohle Minhovi neuniklo. Ušklíbl se, ale nic neřekl. Polilo mě horko. Takže to ví. Musí to vědět i JongHyun. Co když jim to bude vadit? V mysli se mi začal vytvářet jeden hrozný scénář za druhým. Co když ti dva odejdou? Zbyde jen náš trojúhelník. Znovu se mi samou hrůzou zatmělo před očima. A kdyby to nebylo divné, začal bych kňučet jak hladové štěně. Někdo zaklepal. Do dveří nahlédla Luna a jen mávla na JongHyuna. Ten se beze slova zvedl a odešel. My ostatní jsme se na sebe jen nervózně dívali. Minho byl dostatečně taktní na to, aby se vzdálil. S dalším úšklebkem vstal ze židle.
"Jdu přepadnout nějaký automat," protáhl se. "Chcete něco?" Všichni jsme zároveň zakroutili hlavou. Počkali jsme, až se zavřou dveře.
"Tak," přerušil jsem trapné ticho. "Asi bychom si měli něco vyříkat."
"Jo, to asi jo." odkýval mi to Onew.
"My tři jsme...no..."začervenal jsem se.
"Homosexuálové. Máš s tím slovem snad problém?" ušklíbl se Taemin.
:Ne, nemám" odvětil jsem "Myslíte si, že to Minho...že to poznal?" zeptal jsem se nakonec.
"Hej já ti nevím, ale mám takový pocit, že možná...." Taemin větu nedokončil, místo toho pokrčil rameny.
"Jsem zpátky." řekl Minho, když vešel do pokoje. Otočili jsme se jeho směrem. Má ten výraz, co říká "Něco tajíte". Všichni jsme to poznali. Vždyť ho známe už pět let. A jeho obličej je jako otevřená kniha. On neumím skrývat pocity, nálady. Jeho mimika všechno prozradí.
"Hele kluci. Něco se děje. Co je to mezi váma?" strnul jsem.
"Co jste si udělali? Jeden se více baví s druhým a naopak." rozmáchl ruky "Udobřete se. Nebude dobré, aby mezi váma třema bylo takové napětí." zadýchal se, jak horlivě mluvil. Ha! Nic netuší! On si myslí, že jsme se pohádali. O naší orientaci ni neví! Ufff.
"My ale nejsme pohádaní!" vložil se do toho náš leader Onew.
"Ne?" Minho mu nevěří.
"Ne!" vykřikl. Onew je naštvaný. Nevím ale proč.
"Máme sice nějakou věc, kterou řešíme, ale zvládáme to." snaží se mluvit klidně.
"Tak se mi svěřte. Pomůžu vám, když budu vědět jak." nabízí se. Já si vytrhl kapačku. Už je mi fajn. Převlékám se. Nikdo nic neříká. Jen mě pozorují. Hlavně Onew.
"Pojďme. Už toho nemocničního smradu mám pokrk." řekl jsem a všichni me následjí ke dveřím. Když se ocitneme na chodbě, spatříme Lunu a JongHyuna. Jsou tak trochu zaneprázděni. Jsou natisklí na zdi a zaneprázdňují svoji pusu. JongHyun má ruku pod jejím tričkem. Kdyby měli volnou postel, tak....
"Ale no tak. Hned vedle je dětské oddělení," upozornil je Taemin. Pak vzal mě a Onewa kolem ramen a otočil se k Minhovi.
"A my... budeme v pohodě." řekl s rádoby přesvědčivým úsměvem. Minho nebyl hlupák, jen přikývl. I když si myslel svoje, nejspíš mu neušlo, že s tímhle nám nepomůže. Leda že by tak byl...
"A ty," obrátil se ke mně Taemin, "už neomdlévej nebo se Onew psychicky zhroutí." zamumlal tak, abych to slyšel jenom já. Doufám, že jsem se jen přeslechl... ale neslyšel jsem výhružný tón.
"Lásko," slyšel jsem JongHyuna, "je mi hrozně líto, že jsem ti nemohl zazpívat, ale víš, kdyby sebou Key nešvihnul..." Jen jsem protočil oči. Kolika holkám už tohle slíbil? Vsadím se, že je mi za tohle přerušení vděčný.Hned, co přijdeme domů, zamířím do svého pokoje. Jak mi dal Taemin najevo, měl bych dát vědět svým fanynkám, že jsem v pořádku (až na bolavé srdce). Zaptnul jsem Twitter a napsal krátkou zprávu o tom, že jsem naprosto v pořádku a že se omlouvám za zkažený koncert. Vynechal jsem fakt, že jsem prakticky zdrhl z nemocnice.
Už za pár vteřin se tam začaly množit komentáře. Kdosi mi napsal, že hned po mém kolapsu sebou seklo dalších pár hysterických holek. Nevím, jestli mi to přijde smutné nebo vtipné. Teď abych se topil ve výčitkách. Myslím, že si dám od koncertů, seriálů nebo televizních pořadů menší oddech.
Někdo jemně zaklepal na dveře. Okamžitě jsem poznal, kdo to je. Onew vstoupil.
"Co?" zeptal jsem se. Mám strach cokoli udělat. Nebo mě Taemin pak zabije.
"Nic... Jen... jen jsem chtěl vědět, jak ti je." špitl a já jsem zaklapl notebook. Vypadá tak nevinně.
"Jsem v pohodě." pokynul jsem mu rukou, ať si sedne vedle mě. Hned přispěchal.
"Ty víš, že Taemin..."
"Jo, vím." přerušil mě
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 16. listopadu 2013 v 20:00 | Reagovat

Možná bys mohla psát trochu rychleji (i když zrovna já mám v tomhle co říkat), protože mě vážně zajímá pokračování.
Jen taková drobnost - vyndavání kapačky i od zdravotní sestry celkem dost bolí, takže příště by asi bylo lepší to vynechat nebo to tam alespoň napsat. A moc se mi nelíbí, že Taemin mluví tak bez respektu. Vím, že je to jen fan finkce, ale asi by bylo lepší nějaké věci zachovat (nebo alespoň podle mně).

2 mája mája | 16. listopadu 2013 v 22:49 | Reagovat

jako vždy úžasné tahle povídka se ti nebo vam uz nevim kter to je jestli tvoje nebo s tou druhou tvoji polovickou ... :D uzasne

3 Katia Katia | Web | 17. listopadu 2013 v 11:17 | Reagovat

Já už chci další díl xD je to skvělí :33

4 muj-svet-s-r-o muj-svet-s-r-o | 23. listopadu 2013 v 15:52 | Reagovat

Měla bys co nejrychleji přidat další dílek, je to zajímavá povídka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama