Březen 2014

Let me teach you 1.

24. března 2014 v 22:00 Let me teach you
Zdravím všechny. Mám pro vás dáreček. A to ve formě další povídky. Která bude trošičku delší. Teda doufám. Pořád jsem ve fázi psaní, takže ji tu neočekávejte pravidelně. Přibude, když se mi bude chtít. Takže žádná orientace na to, jaký je den, hodina a podobně. xD
Zatím toho nemám moc, ale mám velké plány a určitou představu (Takže je mi jasné, že to tak nedopadne. Původní plán se mi rozpadl už v druhém odstavci.)

Já doufám, že se bude líbit. :)

Korea před 100 lety

23. března 2014 v 19:03 Kultura
Kdo je čtenářek stránky Asianstyle, tak si tohohle článku určitě všimla. Zveřejněné fotografie mě opravdu ohromily a já si uvědomila, jaký pokrok udělali.
Sami se podívejte na fotografie pořízené asi v letech 1890 - 1903.


Rodina úředníka

Zkratka do Soulu


Pyongyang

Pěšinka v Soulu

Mletí fazolí

Levná jídelna

Prodej kuřat

Řeka Han

Škola

Rybáři

Úředníci

Dáma z vyšších vrstev

Škola

Svatební obřad

Doprava v Soulu

Restaurace v Soulu

Nevím, jak vám, ale mě to nepřijde jako moc dlouhá doba.
Z těchto let jsem viděla forografie i mého města a musím říct,
že vypadalo velmi podobně jako vypadá teď.

Ale když se podíváte na následující fotky, zjistíte,
jakou velkou změnou Korea prošla v tak krátkém
období.Samozřejmě nebudu tvrdit, že takhle nádherné a přepychové
to je v celé zemi. Nejspíš je to hlavně v hlavním a
ve větších městech, co si budeme nalhávat.
Pořád jsou ty klasické skromné domečky, farmy a
nevím co ještě. Mají vesnice jako my.
A všichni víme, jaký je rozdíl mezi Prahou a vesnicí.
Tam to není o nic jiné.

Ale i tak udělali velký krok dopředu a pořád mají
co zdokonalovat, jako každý stát.


Síla internetu

15. března 2014 v 20:41 Síla internetu
Zdravím všechny. Nevím jestli víte, ale já strašně ráda páruju Rena. On se k tomu vyloženě nabízí, no ne? Tak pro vás mám další takovou pohádku. Haha. Doufám, že se vám bude líbit, i když je to opravdu kraťučké.

Ren/?

ADAMS

10. března 2014 v 20:24 Hudba
Myslím, že tihle japonští chlapci, jsou, jakože... prostě... jak to jen říct. Užasní xD
Myslíte, že jsou takhle zlobiví i na živo? xD Chtěla bych se o tom přesvedčit, když už budou v Praze. Nějaká obět, která by se mnou jela? xD

Samozřejmě se na ně se mnou dívala mamka. Její reakce byly opravdu zajímavé.
"Hele, nebudou hrát v nějakém Gay Klubu?" nebo "Hej, on do něj jede ze zadu!" A vzhledem k tomu, že tatínek seděl kousek od nás, tak se netvářil moc nadšeně. xD Já se náramně bavila. xD

Sami se mrkněte na ty zlovibé kluky. xD
Moje opravdu oblíbená ^^

Pořád rozkošné.Aférka CL

8. března 2014 v 21:33
Myslím si, že tohle je teď hodně diskutované téma. Pořád jsem nechápala, co mají za problém. Tak jsem si trochu zagooglila. Musím říct, že na jednu stranu je chápu, proč jsou tolik naštvaní. Tohle ale není chyba CL. Ona zpívá to, co jí dají. A pokud o Koránu nic neví, neviděla ve skladbě problém. Ale muslimové obviňují ji. A to je špatně.


Určitě víte, že muslimové věří v náboženství Islám. A jejich posvátnou knihou je Korán. A tady to začíná. Muslimové stoprocentně věří slovům v Koránu. JENOMŽE!
V písni CL zazní chlapecký hlas, který zpívá část Koránu. Nebo... zpívá. Hmmm. Ukážu vám to takhle. Asi to bude lepší než to vysvětlovat slovy.

Přetočte si to na 3:27 a zaposlouchejte se.

Teď si pusťte písničku Cl a přetočte si to na 1:02 a zaposlouchejte
se do hudby hrající v pozadí. Můžete tam právě slyšet chlapcův hlas.

Jak jsem řekla. Chápu. Muslimové jsou silně věřící a prostě je to naštvalo. Píšou jí nenávistné komentáře.
Takže: Mají pravdu, pokud je to náboženské a pro ně tak moc důležité, neměli by to ve svých dílech používat.
Něteří už asi nejsou jejími fanoušky a jiní prostě přestanou poslouchat tuhle písničku.
Ten hlas zní stejně, takže producenti museli vědět co to je a že používají co používají. Taky moc dobře ví, že velké množství jejich fanoušků jsou muslimové. A teď si moc nepomohli. Z jejich strany to byla velká chyba, která hodně ovlivní popularitu CL nebo dokonce 2NE1.
Myslím si, že by bylo vhodné, aby se k tomu společnost nějak vyjádřila.

Mě se MTBD hodně líbí a nepřestanu ji poslouchat.


K-pop fans can relate 2

6. března 2014 v 13:15

Ano. Ostatní lidí nemají právo něco takového říkat. xD To můžou jen fanynky/fanoušci. xD Však víte, co se píše, že ano.
Takže bych to řekla asi takhle: Pokud to řekne někdo, kdo o Kpopu nemají ani páru, může se jim stát nějaká nehoda *If you know what I mean*. Ale když to řekne a třeba i něco hezkého napíše někdo "zasvěcený", budu jásat. Hah. Tak tohle je vážně padlé na hlavu.
Kdysi, když jsem měla ráda Tokio Hotel (a to je sakra dávno) jsem se nehorázně rozčilovala, když je někdo označil jako buzeranty. (A kamarádka poslouchala US5. Pamatujete si je ještě někdo? xD ). A nedej bože, když jsem zhlédla nějaká fan-videa. Byla jsem na pokraji zhroucení. Ale z úplně jiného důvodu než dneska. Haha.

Povinná vojenská služba

3. března 2014 v 22:48 Kultura
Nevím, kolik z vás sleduje My Korean Husband, ale právě jsem se dodívala na videa, kde se Hugh a Han baví o povinné vojenské službě. Je pravda, že jsem toho moc nevěděla a divila jsem se tomu, co říkali.
Jak asi většina z vás ví, korejští muži musí splnit vojenskou službu. Mohou si vybrat ze tří možností, mohou jít do armády, námořnictva nebo letectva. Hugh a Han byli oba v námořnictvu. Armáda je prý nejkratší, bývá na 24 měsíců. Hugh byl v námořnictvu 30 měsíců a oba tvrdí, že je to to nejtěžší.

První jejich radou pro všechny bylo, aby strávili všechen čas se svojí rodinou než odejdou. Han čas trávil se svými přáteli a po měsíci toho litoval.

Teď podrobně proberu to, co říkali (možná si nevzpomenu úplně na všechno).

První týden je mužům dovoleno mít dlouhé vlasy, jakýkoli účes. Pak se ale musí nechat ostříhat. Prý to trvá pár vteřin a je po všem. Vlasy schovávají v nějakých sáčcích pro případ, že dotyčný zemře nebo se z nějakého důvodu už nenajde. Slouží tedy pro porovnání DNA a také je to věc, kterou pošlou rodině, pokud jejich syn zemře. S tím souvisí i focení. Je to ihned po ostříhání. Ta fotka by byla použita na pohřbu.
První týden bývají i trenéři vlídní. Pak se změní úplně v jiné lidi. Jak hoši řekli, v ďábly.

Také mluvili o tom, jakým způsobem jedli a myli se. Co se týče jezení, bylo to v obrovských halách, kde ale byli všichni u stolu namačkaní. K dispozici neměli hůlky, jen lžíci a vidličku. Také museli jíst pouze pravou rukou, levou museli mít na kolenou. Nechali je jíst tak tři minuty. Samozřejmě pokud nebyl trenér v náladě nebo se mu něco nelíbilo, mohl kdykoli přikázat, aby jíst přestali. Kdo neuposlechl, tak po něm něco hodili nebo ho zkopali nebo jinak potrestali. Proto si nikdy nedovolili neuposlechnout.

Co se týče sprchování, také na to měli pouze kolem tří minut. Trenér prostě přikázal "Jdi!" nebo "Vylez!" Teplou vody mělo jen pár lidí. Zbytek se i v zimě musel sprchovat ve studené.

Výcvik. S 20 - 30 kilovými batohy a zbraněmi v ruce, které mají kolem tří kil, museli vypochodovat do hor, kde je čekalo další tréninkové místo. Tam především trénovali střelbu. Když vystřelili například 30 nábojů, museli pak těch 30 prázdných najít. Pokud všechny nenašli, nesměli jít spát.

Samozřejmě v průběhu výcviku mají jakési prázdniny. Ale musí se sdržovat poblíž svého areálu. Han měl výhodu, že bydlel kousek, takže mohl svou rodinu navštěvovat.

Co se stane, pokud muž odmítá splnit vojenskou službu?
Muž stráví ty dva roky ve vězení a poté často nebývá přijímán společností. (Což bývá v kariéře např. herců, zpěváků důležité)

Existují výjimky, kdy muž nemusí nastoupit?
Vážný zdravotní důvod (například chybění končetiny), nebo pokud jsou psychicky neschopni, nebo zemi přinesli zlaté medaile (olympionici). V těchto případech, jsou osvobozeni.

Asi tohle téma nezní moc vábně. Mě ale zaujalo. Když jsem ty dva poslouchala, bylo jasné, že mluví z vlastních zkušeností a nijak ne nepřikrášlují, což prý většina mužů dělá. U těch videjí jsem se cítila tak nějak zvláštně.
Tak si říkám, že i naši hoši by měli chodit na vojnu, aby poznali trochu té buzerace, drezury a řádu. Neuškodilo by jim to. Vždyť, rohlédněte se kolem sebe. Tohle by nás mělo v případě nutnosti chránit? Tak to teda pěkně děkuju.

2ne1 - Come Back Home

3. března 2014 v 12:54 Hudba
2ne4 není skupina, kterou bych bůhví jak milovala. Znám od nich jen ty nejznámější a ještě k tomu se mi všechny nelíbí.
Ale to, s čím se předvedly teď, je vážně skvělé. Mají teda ode mě velkou pochvalu xD (Ne teda, že by jim ta jedna z milionu k něčemu byla xD )

Come Back Home

A to, že mi z jejich CD líbí víc jak jedna písnička, je vážně úspěch.

CrushA nebyla by to CL kdyby neměla sólovku, že?Mám tě rád

1. března 2014 v 21:24 Mám tě rád
Už dlouho jsem vás s ničím neotravovala. Tohle mám v počítači uložené celkem dlouho, ale pořád jsem se neměla k tomu, abych to zveřejnila.
Tak tady to je. Snad se bude aspoň trochu líbit. :)