Květen 2014

Slečinka

31. května 2014 v 22:06 | Tina |  Slečinka
Zdravím :)

Před chviličkou jsem se nadobro rozhodla, že nikdy NIKDY nebudu jíst játra. Dopsala jsem totiž mini-povídku na téma Pitva. No, prostě už nikdy. xD

Ale pro vás tu mám něco mnohem lepší. Jednou jsem zabloudila na můj oblíbený blog. K Lule.
No a měla tam takovou soutěž a vítěz si mohl přát nějakou povídku. A já měla víc štěstí jak rozumu, že jsem byla první a ještě k tomu se správnou odpovědí. A na moje přáníčko napsala tohle.

Kochejte se :)

Let me teach you 3.

25. května 2014 v 22:30 | Tina |  Let me teach you
Dneska jsem dostala "psavý den". Něco jsem napsala k tomuhle i k Black or White. Taky po dnešním začátku. Dneska to bylo snad poprvé, což jsem si sebrala tažku a vypadla z bytu. Jen tak. Ani jsem nevěděla, kam jdu. Nakonec jsem asi hodinu seděla v parku. Nějak na mě dolehlo to nic, které je tak těžké jako všechno.

Po víc jak roce jsem měla nutkání brečet. A víte, co na tom bylo tak absurdní? Že tou poslední kapkou v mém poháru byla taková prkotina! Teď se stydím sama před sebou. Jsem ráda, že to mamka nijak nerozváděla a nechala mě být. Nezmínila se ani slovem, za což jí jsem moc vděčná. Stejně bych jí nedokázala nic říct. Jako nikomu. Když mám v sobě bordel, jak to mám říct někomu jinýmu? Nemožné.

Ale teď přejděme k nečemu veselejšímu. Jakože k dalšímu dílu. A jakože doufám, že se bude líbit. A jakože se s váma loučím.


Black or White Prolog

24. května 2014 v 22:34 | Tina |  Black or White
Dostala jsem nápad na nový cyklus. Zatím toho moc napsanýho nemám, tak uvidím, jak mi to půjde.
Taky se mi strašně líbí, když někdo na začátku ukáže postavy pomocí malých avatarů. Tak jsem si zkusila taky něco udělat. Jsou lepší, já vím, ale snaha byla xD
Nechala jsem se inspirovat jednou blogerkou, která si zrovna dala pauzu. Ale nemusí se bát. Děj bude úplně jiný, než je její.

Rozchod!

16. května 2014 v 18:12
Jedni se dávají dohromady, jiní se zase rozcházejí. Nedávno Yoo In Na a Ji Hyun Woo ohlásili svůj rozchod.
Jejich gesto napodobili i Kim Bum a Moon Geun Young. Tihle dva se mi spolu líbili. Opravdu jim to moc slušelo. Dali se dohromady při natáčení, pak spolu cestovali (i do Prahy) a teď se asi rozhodli, že jim to prostě neklape. Jsem si jistá, že si oba brzy najdou partnery a že jim to vydrží déle než teď.Ale i tak spolu strávili krásných sedm měsíců.

K-pop fans can relate 3

12. května 2014 v 17:35

Jak ráda bych! Kolikrát mě to láká tam napsat všechno, co
mě napadne! Ale! lidi ze třídy si věčně půjčují moje
sešity. Takže bych byla za úplnýho debila xD
Ne teda, že už bych nebyla. Když si představím, co
všechno museli zaslechnout......

Ale někdy si píšu tužkou, takže to můžu smazat ^^
Což mi připomíná, že mi kolegyně popsala kraj sešitu.
Ekonomie myslím, že to byla.
Banaranč. Kontaminovaný. Máma. (!!!)

Mimochodem mi učitelka angličtiny řekla, že jsem
v té třídě omylem (jakoby se mě snad chtěla
zbavit. A kolegyně si musela rýpnout!!!).

A víte co? Začnu si psát do okrajů!
(Ne, nezačnu)

A co vy? Máte pomalované, popsané kraje notýsků,
sešitů, poznámek a nevím čeho ještě?

ADAMS.

9. května 2014 v 9:58 ADAMS
Byl by křích, kdybych tyto hochy nechala bez povšimnutí :3 Vyloženě to na mě křičelo: "Napiš to! Dělej! Napiš to!" A moje ruka tak nějak vzala tužku a začala psát. Měla bych se stydět.

A když už jsem na ně nebyla v Praze, tohle je moje pomsta! *ignoruje fakt, že oni za to vůbec nemůžou*

Dělej, protože chceš ne proto, že za to něco čekáš

3. května 2014 v 21:47 Kultura

Tohle video mě opravdu dojalo. Většina lidí, když udělá nebo má něco udělat, ptá se, co za to. Opravdu jsme natolik zkažení a musí nám být něčím zaplaceno, jinak nic neuděláme? Je mi zle.
Když člověk udělá něco hezkého, dobrého, ostatní ho vidí jako hloupého či naivního.
"Pro tebe by to taky nikdo neudělal. Tak proč bys to měl dělat ty pro jiné?" nebo "A co za to dostaneš? Má to cenu dělat jen tak?"
Ano, pokud takhle budou lidé mluvit, nikdy to nikdo neoplatí. Protože, proč by to měli dělat, když jim z toho nic nekápne. Dnešní doba je opravdu zlá.

The Prime Minister and I

2. května 2014 v 14:14 | Tina
I přes to, že jsem se na ni vlastně vůbec nechtěla dívat, jsem jí hltala až do konce. Mohu ji vřele doporučit.

Hlavní postavy:

Kwon Jul (Lee Beom Soo)
- 42 let, nejmladší ministr v Koreji
- vdovec se třemi dětmi

Nam Da Joung (Im Yoona)
- 28 let, reportérka
- má nemocného otce

Kang In Ho (Yoon Shi Yoon)
- 32 let, pracuje pro ministra
- později zamilovaný do Nam Da Jong

Seo Hye Joo (Chae Jung An)
- 35 let, taktéž pracuje pro ministra, je do něj zamilovaná, své city tají

Park Joon Ki (Ryu Jin)
- 42 let, ministr strategie a financí
- švagr Kwon Jula

Děj:

Kwon Jul je možná výborným politikem, ale příšerným otcem. Poté, co mu zemře manželka vychovává sám tři děti. Vzhledem k tomu, že nejvíce času tráví v práci, o svým dětech skoro vůbec nic neví. Když je nominován na ministra, je kolem něj spousta novinářů, a samozřejmě i novinářka bulvárního časopisu Nam Da Jong.

Kwon Jul ji má už tak akorát a výslovně jí říká, aby se držela od něj a jeho rodiny co nejdál. Při tomhle nepříjemném rozhovoru jsou vyfoceni a aby se to nějak spravilo, In Ho ji řekne, ať se před novináře postaví jako jeho přítelkyně. Z Nam Da Jong je natolik dobrá herečka, že to dotáhne až na manželku. Tím udělá radost svému otci, kterému zbývá několik měsíců života a jeho přáním bylo vést ji uličkou.

Nam Da Jong se zhostí své role matky tří děti. Nejstaršímu synovi však není po chuti, protože není rád, že se snaží nahradit jeho skutečnou mámu, kterou si jako jediný jasně pamatuje. Děti nemají tušení, že jejich manželství je jen "jako". Mezitím se naskytnou samozřejmě problémy, za kterými většinou stojí jeho švagr nebo jiný novinář.

Soužití reportérky a ministra nakonec vykouzlí opravdovou lásku. Ministr si tohle štěstí odpírá, protože není schopen zapomenout na svoji ženu. Asi ve stejné době se do Nam Da Jong zamiluje i In Ho, kterého odmítne.

A aby toho nebylo málo, zjistí se, že Kwonova manželka není tak úplně mrtvá. To nemůže nikdo překousnout, hlavně In Ho, který je do toho taky trochu zapleten.


Je tam spousta vtipným okamžiků, ale taky romantických a napínavých scén. A když už si myslíte, že je všechno jak má být, stane se něco, co to vše opět zamotá.
Herecký výkon Yoony mě opravdu překvapil, protože nejsem jejím fanouškem. Ale na konci si mě získala a její charakter jsem měla opravdu ráda.
Pokud jste to už viděli, zanechte v komentářích váš názor. Jsem na něj opravdu zvědavá :)